Copyright 2019 - Custom text here

To pierwsza taka szkoła w Polsce. Jej idea została stworzona przez pasjonatów, którzy zawsze pragnęli założyć profesjonalną kształcącą jeźdźców, podobną do tych we Francji czy Niemczech. Potrzebę jej powstania podyktował również rynek. Cały czas przez właścicieli ośrodków jeździeckich czy prywatnych hodowli poszukiwane są osoby potrafiące w profesjonalny sposób zajmować się końmi. Nasza szkoła uczyni Cię profesjonalistą. Po jej ukończeniu bez problemu znajdziesz pracę. 

W naszej szkole będziesz uczył się tylko potrzebnych rzeczy. 

Oferujemy:

 • Praktyczną naukę zawodu w KS „Bór” Toporzysko – Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ I*** kategorii oraz innych renomowanych ośrodkach jeździeckich
 • Treningi sportowe 
 • Naukę pierwszej pomocy weterynaryjnej
 • Naukę z zakresu treningu i przygotowania koni do zawodów i wyścigów
 • Możliwość startu w zawodach (ujeżdżenie, skoki, WKKW, wyścigi)
 • Staże i praktyki
 • Kurs na prawo jazdy kat. B+E
 • Praktyki w Polsce i Europie
 • Możliwość uczestniczenia w darmowych dodatkowych kursach (podkuwacza, instruktora IRR PZJ, jazdy w damskim siodle, lonżowania i wielu innych)

 

Dla kogo jest szkoła:

Jeśli masz 15-18 lat, ukończone gimnazjum, a matura jest dopiero przed Tobą, czekamy na Ciebie. Składaj dokumenty rekrutacyjne i zostań naszym uczniem.

 

Gdzie składać dokumenty:

Rekrutacja odbywa się w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie. Dostarcz tam niezbędne dokumenty rekrutacyjne i rozpocznij swoją przygodę z Zawodem Jeździec.

 

Opłata za naukę w szkole branżowej Zawód Jeździec

Ucząc się u nas, masz zagwarantowane 2 godziny jazdy konno dziennie. Tygodniowo daje to nawet 10 godzin na końskim grzbiecie pod okiem instruktorów i trenerów. Do tego dochodzą liczne zajęcia w ośrodku jeździeckim oraz dodatkowe kursy. 

Uwaga: nauka w szkole Technik Jeździectwa (technikum) jest bezpłatna.

 

Patronat

Patronat merytoryczny nad szkołą Zawód Jeździec objął Polski Związek Jeździecki. Zasłużyliśmy na to najwyższą jakością nauczania, znakomitą infrastrukturą dla młodych jeźdźców, a przede wszystkim - końmi, które mają u nas zapewnioną najlepszą możliwą opiekę.

 

Zajęcia i zakwaterowanie:

Podczas nauki w szkole istnieje możliwość zakwaterowania w internacie Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego. Koszt takiego zakwaterowania to 80 złotych za miesiąc. Koszt całodziennego wyżywienia wynosi 25 złotych.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie szkoły kształcącej w zawodzie jeździec uczą się w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie.

W roku szkolnym 2017/2018 w związku z rozwojem kierunku, zostanie on utworzony w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.

     

 

Lokalizacja Szkoły Zawód Jeździec

Znajdujemy się w gminie Jordanów (woj. małopolskie). To ok. 70 kilometrów od Krakowa i od Zakopanego, powyżej 100 kilometrów od Katowic. To pięknie położone miejsce, ze swoją historią oraz rozbudowaną ofertą spędzania wolnego czasu. Po szkole można udać się na rzemieślnicze lody lub na zdrowy koktajl do kawiarni. Zrobienie zakupów nie jest problemem. Nie brakuje też tu szlaków turystycznych, idealnych na weekendowe wędrówki. 

Treningi konne odbywają się w Klubie Sportowym Bór Toporzysko. Będziesz ćwiczyć ze znakomicie wyszkolonymi końmi na profesjonalnym hipodromie z podłożem kwarcowym i na krytej ujeżdżalni. Wokół Klubu, w pobliskich lasach, kryją się ekscytujące szlaki konne, na których będziesz regularnie sprawdzać swoje jeździeckie umiejętności. 

 

Jaką szkołą jesteśmy?

Jesteśmy szkołą branżową I stopnia (po którym nie zdaje się matury) z możliwością kontynuowania na II stopniu (tu jest matura). I stopień trwa 3 lata, II stopień trwa 2 lata.

 

Ile trwa nauka?

Program nauczania na I stopniu trwa 6 semestrów, czyli trzy lata. II stopień wymaga kolejnych 2 lat nauki.

 

Jakich umiejętności trzeba, by rozpocząć naukę zawodu jeździec?

Kluczowe są dobre chęci, zapał i wytrwałość. Nie wymagamy jeździeckich umiejętności ani nawet poważnego doświadczenia w pracy z końmi. To nasza kadra specjalistów – instruktorów i trenerów – nauczy Was wszystkiego.

 

Jak wygląda nauka zawodu jeździec?

Przygotowaliśmy autorski program nauczania. Pracowali nad nim jeźdźcy, instruktorzy i trenerzy z kilkunastoletnim stażem. Przewiduje on 4 godziny zajęć w stajni, w tym 2 godziny jazdy konnej dziennie. W pierwszym roku szkolenie będzie koncentrowało się na jeździe konnej oraz praktycznych zajęciach w stajni (praca z młodymi końmi, lonżowanie, zabiegi weterynaryjne). W kolejnych latach będziemy chcieli, by uczniowie wybrali konkretne dyscypliny sportu jeździeckiego czy też inne kierunki pracy z końmi. W trakcie nauki w szkole będzie można zdobyć odznaki jeździeckie PZJ oraz klasę sportową w wybranej dyscyplinie. Każdy będzie miał możliwość uczestnictwa w darmowych dodatkowych kursach (podkuwacza, jazdy w damskim siodle, lonżowania i wielu innych). Na naszych uczniów będą czekać płatne staże zawodowe oraz praktyki w renomowanych ośrodkach jeździeckich w kraju i za granicą.

 

Czy jesteśmy sprawdzoną placówką?

Szkołę stworzyliśmy z pasji. Konie zajmują kluczowe miejsce w życiu każdego nauczyciela, instruktora i trenera. Zajmujemy się nimi od wielu lat. Posiadamy stosowne uprawnienia oraz kwalifikacje. Na dodatek, nasza placówka została objęta prestiżowym patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego. Możecie nam zaufać.

 

Co daje nauka w szkole Zawód Jeździec?

Zadbamy o to, aby czas spędzony w naszej szkole przyniósł Ci konkretne korzyści – takie, dzięki którym znajdziesz wymarzoną pracę:

 • otrzymasz uprawnienia do wykonywania zawodu jeździec 
 • będziesz mógł ukończyć kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna PZJ 
 • będziesz mógł ukończyć kurs instruktora szkolenia podstawowego PZJ
 • umożliwimy Ci zdobycie prawa jazdy kategorii B+E, uprawniającego do kierowania zestawem samochód i przyczepa do przewozu koni.

 

Czy organizujemy jakieś dodatkowe kursy?

Oczywiście! Będziemy organizować kursy: podkuwacza, lonżowania, asystenta weterynaryjnego, jazdy w damskim siodle, asystenta hipoterapeuty, luzaka i inne.

 

Czy umożliwiamy starty w zawodach?

Tak. Jesteśmy na bieżąco z kalendarzem jeździeckich startów i zachęcamy uczniów do uczestnictwa w nich. Zapewnimy Wam transport i wsparcie trenerów. Pokryjemy także koszty wpisowego.