Copyright 2019 - Custom text here

Nasza szkoła jest wyjątkowa. Wyjątkowa dlatego, że zarówno kadrę jak i uczniów łączy jedna pasja – Konie. W tej szkole wreszcie zostaniesz zrozumiany i poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Będziemy dużo wymagać, ale sukcesy odniesione podczas przejazdów parkurów, czworoboków i tras cross-u, wynagrodzą Twój wysiłek.

Dobry zawód - Technik Jeździectwa

Na terenie naszego kraju działa około 1500 podmiotów gospodarczych zajmujących się sportem , rekreacją i turystyką konną. W Europie jest łącznie ponad 400 tys. pełnoetatowych miejsc pracy w biznesie jeździeckim. Rozwój jeździectwa może zapewnić w Polsce 50-75 tys. miejsc pracy. Pracodawcy szukają profesjonalistów.

Po ukończeniu naszej szkoły będziesz profesjonalistą.

Praktyczna nauka i możliwość zarabiania

Stawiamy na praktyczną naukę zawodu. W naszej szkole ok 4 godziny dziennie spędzisz w szkole ucząc się przedmiotów ogólnych i drugie tyle na terenie hipodromu Klubu Sportowego „Bór” w Toporzysku pracując z końmi. W tym czekają na Ciebie przynajmniej 2 godziny jazdy konnej dziennie. Resztę czasu spędzisz podczas opieki i pielęgnacji koni, w tym drobnych zabiegów weterynaryjnych.

Podczas nauki w naszej szkole czekają na Was płatne staże zawodowe. Będą one polegały przede wszystkim na pracy z końmi - opiece, pielęgnacji, pracy z młodymi końmi, oraz realizacji innych ważnych prac związanych z codziennym życiem ośrodka jeździeckiego. Oferujemy do 4 staży. Jeden trwać będzie 3 miesiące (150 godzin), za które będzie można otrzymać wynagrodzenie w wysokości 1500 zł.

Współpraca międzynarodowa

Nasza szkoła nawiązała szerokie kontakty zagraniczne. Dzięki temu oferujemy uczniom uczestnictwo w praktykach w różnych krajach Europy m.in. we Francji, Finlandii, Czechach, Węgrzech. Planujemy również międzynarodową wymianę uczniów w ramach programu Erasmus+.

Doskonałe zaplecze

Szkoła jest związana z Klubem Sportowym „Bór” – znany on jest między innymi z prowadzenia kursów instruktorów certyfikowanych przez PZJ. Kursy prowadzone przez ośrodek znane są ze swojego wysokiego poziomu. Osoby, które je kończą nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Klub będzie odpowiedzialny za praktyczną naukę zawodu. Nie będzie łatwo, ale to pozwoli na wejście do elity profesjonalistów zajmujących się końmi .

Sport jeździecki

W naszej szkole będziecie mogli uczestniczyć w treningach sportowych. Będziecie mogli startować w zawodach w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, WKKW oraz wyścigach. To wszystko bezpłatnie w ramach zajęć dodatkowych. Umożliwi wam to zdobycie klasy sportowej w wybranej dyscyplinie lub licencji wyścigowej.

Dodatkowe kwalifikacje

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość ukończenia wielu kursów m.in.:

  • Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna PZJ
  • Kurs instruktora wyszkolenia podstawowego PZJ
  • Kurs podkuwacza koni
  • Kurs jazdy w damskim siodle
  • Profesjonalny kurs lonżowania

Uczniowe szkoły będą mogli także zdobyć:

  • Klasę sportową w wybranej dyscyplinie
  • Licencję wyścigową

I wiele innych…

Jak mówią słowa piosenki ''przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda''. Nauka w naszej szkole da Wam wiele możliwości. Kadra szkoły ma szerokie kontakty w świecie jeździeckim. Nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w rajdach konnych, statystowania na planach filmowych, uczestniczenia w rekonstrukcjach i wielu pokazach