Copyright 2019 - Custom text here

Zależy nam na tym, by nasze uczennice i uczniowie poznawali świat jeździectwa na różne sposoby. Dlatego poza codziennymi treningami z końmi oraz zajęciami w szkole, regularnie organizujemy dla nich wyjazdy na praktyki i staże. Nie zabraknie ich także podczas najbliższej Cavaliady, czyli Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich organizowanych na przełomie listopada i grudnia w Poznaniu. To już kolejna nasza wizyta na tym wydarzeniu.

O tym, że udział naszych podopiecznych będzie miał praktyczny wymiar i pozwoli na zdobycie realnego doświadczenia, opowie Barbara Zygmunt, instruktora w Szkole oraz inicjatorka i koordynatorka wyjazdu:

Uczennice będą miały okazję zobaczyć organizację tak dużych zawodów od kuchni, poznać zawodników oraz pomagać w przygotowaniach do konkursów. Pozwoli im to zobaczyć świat koński nie tylko od strony naszego ośrodka i naszej stajni, ale przekonać się jak wygląda życie zawodnika czy luzaka podczas zawodów. Te bardziej odważne prawdopodobnie spróbują nawiązać kontakty ze znanymi zawodnikami. Może w przyszłości przerodzi się to we współpracę? To zależy już od nich - ich zaangażowania i przebojowości. A może któraś będzie chciała zostać budowniczym parkuru? Andrea Colombo - włoski gospodarz toru, który będzie przygotowywał parkury na arenie A i Krzysztof Kierzek, stawiający parkury na arenie B jak zawsze chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które są zainteresowane tym tematem. Mimo że nie będzie wiele czasu na dyskusje, to jeśli kogoś naprawdę zaciekawi ten obszar jeździectwa, może się wiele nauczyć. Pracy jest dużo, ale dyżury wolontariuszy są tak ustawione, że każdy znajdzie czas na podziwianie zmagań zawodników.