Copyright 2019 - Custom text here

Nasze uczennice z wielką radością włączyły się w przygotowanie i organizację Pikniku Hipoterapeutycznego. Do Folwark Toporzysko przyjechało blisko 100 niepełnosprawnych osób wraz z opiekunami. Naszym zadaniem było zadbanie o ich jak najlepsze samopoczucie. Przygotowaliśmy bogaty program zajęć: było malowanie twarzy, układanie bukietów z liści z pobliskich lasów, gra w odgadywanie smaków i kształtów, robienie ludzików z kasztanów, przeciąganie liny oraz emocjonujący tor przeszkód. Oczywiście, najważniejszym punktem były przejażdżki na koniu z hipoterapeutami. Po tylu wrażeniach trzeba było zregenerować siły, przygotowaliśmy więc grilla z kiełbaskami i żurek. Na koniec uczennice Technikum przeprowadziły pokaz jazdy w damskim siodle i jazdy na oklep, a ich koleżanki z Zawodu Jeździec - kadryl na 6 koni. Zdjęcia autorstwa Joanny Skowerskiej obejrzycie tutaj.

Nasze uczennice wystartowały w organizowanym co roku w Mszanie Górnej "Pucharze Gór". Młode zawodniczki pokazały, że nauka w pierwszej polskiej szkole jeździeckiej nie poszła w las. Osiągnęły znakomity wynik, którego im gratulujemy. Veronika Dubinina (Zawód Jeździec) na Atmie zajęła 1. miejsce w klasie L2-RK. Angelika Pilch (Zawód Jeździec) na Huraganie zajęła 3 miejsce w klasie L2-RK.

Zdjęcia z zawodów obejrzycie tutaj.

Technikum Technik Jeździectwa trafiło na prestiżowe łamy branżowego pisma "Hodowca i Jeździec". W najnowszym numerze ukazał się obszerny artykuł o naszej szkole. Równie ciekawy tekst pt. "Młodzi zmienią rynek jeździecki" (tak tak, to o naszych uczniach) można przeczytać na portalu internetowym. Wystarczy kliknąć tutaj. 

Przez blisko przez trzy tygodnie, od 1 do 20 czerwca uczestniczyliśmy w kursie asystenta sędziego. Pozostałymi uczestnikami była młodzież z innych szkół średnich, w tym m.in. ze Szkoły Hodowli Koni z Nawojowej. Kurs odbył się w Folwark Toporzysko.

By jeszcze bardziej zachęcić Was do nauki w naszej szkole i zdobycia zawodu technik jeździectwa, przygotowaliśmy filmowy zwiastun zapowiadający, co możemy Wam zaoferować. Oglądniecie go tutaj.